Globális fellépést sürget az Ebola ellen Obama

2014. szeptember 17. 07:58

Az egyre súlyosbodó Ebolda-járvány megfékezése érdekében globális fellépést sürget az amerikai elnök. Barack Obama egyúttal bejelentette, hogy 3000 amerikai katonát vezényel Nyugat-Afrikába, akik ott 17 százágyas egészségügyi létesítményt építenek és több ezer járványügyi segélymunkást képeznek ki.

2014. szeptember 17. 07:58

Globális fellépést sürgetett a globális fenyegetést jelentő Ebola-járvány ellen Barack Obama amerikai elnök kedden Atlantában, egyúttal közölve, hogy az Egyesült Államok jelentős szerepet vállal a küzdelemből.

Az elnök, aki a járványügyi megelőzési központ (CDC) atlantai főhadiszállásán tett látogatást, az előzetes tájékoztatásnak megfelelően bejelentette, hogy 3000 katonát vezényel Nyugat-Afrikába, elsősorban Libériába, akik ott 17 százágyas egészségügyi létesítményt építenek és több ezer járványügyi segélymunkást képeznek ki. Obama rámutatott, hogy ez a legnagyobb nemzetközi segítségnyújtás a CDC történetében. A mérnökökkel és orvosokkal megerősített kontingens parancsnoksága Monroviában lesz. 

Barack Obama szerint a példátlan méretű, százezrek megfertőződésével fenyegető járvány veszélyt jelent a világ gazdaságára és biztonságára, ugyanakkor annak valószínűsége, hogy az az Egyesült Államokat is elérje, rendkívül alacsony. Arra figyelmeztetett, hogy a helyzet a még rosszabbodni fog, mielőtt ismét jobbra fordul.

Margaret Chan, az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) főigazgatója köszönetét fejezte ki, hogy az Egyesült Államok ilyen jelentős szerepet vállal az Ebola feltartóztatásában. Libériában, ahol 2003-ban amerikai csapatok segítségével sikerült véget vetni a polgárháborúnak, szintén üdvözölték az Obama elnök által bejelentett szerepvállalást. A nyugat-afrikai ország elnöke, Ellen Johnson Sirleaf a múlt héten levélben kért közvetlen beavatkozást Washingtontól.

Már közel 2500-an haltak meg

Az idei a legsúlyosabb Ebola-járvány a vírus közel negyven évvel ezelőtti megjelenése óta. A kór mostani terjedése februárban Guineában kezdődött, a járvány azóta Sierra Leonéra, Libériára, Nigériára, Szenegálra  és a Kongói Demokratikus Köztársaságra  is átterjedt. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) információi szerint a betegség idén már közel 2500 emberéletet követelt. A járvány vérrel és más testnedvvel terjed, tünetei közé tartozik egyebek közt a hirtelen felszökő láz, hasmenés, hányás és bizonyos esetekben belső vérzés. A vírus hatására összeomlik a szervezet véralvasztó képessége, fellép az elvérzés veszélye, majd a betegség végzetessé válik. Az Ebola-vírust a Kongó egyik mellékfolyója után nevezték el, ahol a kórokozót 1976-ban felfedezték.

Összesen 35 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
asszem
2014. szeptember 17. 10:56
Barack Obama, szimpatikus vagy, de én még mindig nem szívesen váltanék, tehát továbbra is megmaradok a szilvóriumnál!Ami meg Ebolát illeti, kedves USA államelnök, ha Bin Laden után ezt a hírhedt Ebolát is sikerül majd kilövetned, te leszel az évezred politikusa!Amint látom, az akció máris indul, nemhiába a napokban Jackie Chan testvérünk is közben Budapestre érkezett!
vigyor
2014. szeptember 17. 09:44
...háát, ha a gyógyszeripar nem a legújabb potencianövelővel lenne elfoglalva a töketleneknek, talán már lenne rá gyógyszer...
David Karúszó
2014. szeptember 17. 08:18
Elsőre fordítva olvastam!... "Globális fellépést sürget Obama ellen az Ebola"
ni++ck
2014. szeptember 17. 08:15
Vajon hogy lett ilyen nagy a jarvany? biztos nincs benne a kezetek?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!