Ferenc pápa: Luther joggal háborodott fel

2016. november 01. 17:34

Ferenc pápa a reformáció évfordulója alkalmából látogatott Svédországba, ahol elmondta: Luthertől és a reformációtól is származott némi jó, különös tekintettel az evangélium iránti lelkesedésére. A pápa szerint Luther okos ember volt, és jogos volt felháborodása a katolikus egyházon belüli korrupt viszonyokon.

2016. november 01. 17:34

Svédországba látogatott a reformáció ötszázadik évfordulója alkalmából Ferenc pápa, a katolikus egyházfő – írja a hvg.hu. A lundi székesegyházban aztán arról beszélt, hogy a reformációtól is származott némi jó, különös tekintettel az evangélium iránti lelkesedésére.„Hálával ismerjük el, hogy a reformáció segített még inkább központi jelleget adni a Szentírásnak a katolikus egyházon belül” – mondta.

A pápa „okos embernek” nevezte Luthert, aki joggal háborodott fel az akkori katolikus egyházon belül uralkodó korrupció, a világiasság, a pénzsóvárság és a hatalomvágy miatt. Ferenc pápa kedden Malmö stadionjában misét mutatott be több mint tizenötezer ember előtt. A belépődíjakat fiatal szíriai menekültek megsegítésére használjál fel.

Összesen 114 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Viator
2017. szeptember 04. 22:26
Csak egyet lehet érteni azzal, amit a petersziklaja.ml oldalon írtak Bergoglio legújabb ostobaságára reagálva: "Október 13-án, az evangélikusok számára tartott audiencián Bergoglio pápa azt mondta, hogy „a legnagyobb reformátorok szentek, és az egyházat szüntelenül meg kell reformálni”. Ezek a szavak azt hozhatják a közelbe, hogy Luther az egyház által jogtalanul elítélt reformátor volt, és hogy eljött az ideje, hogy rehabilitálják és szentté avassák, legalábbis a hírközlő eszközök oltárára emeljék. A történelem ezzel szemben azt tanítja számunkra, hogy Luther egy lázadó szerzetes volt, aki az egyház hitét eltorzította és a szentségeket tagadta, és aki az egyház tekintélyét szét akarta rombolni. Az egyház a Trienti Zsinat dogmáival válaszolt neki, és a katolikus megújulás mozgalmával, az ellenreformációval, amelyről Róma nagy barokk templomai még ma is tanúskodnak. Luther és az egyház között egy árok húzódik, amelyet senki, még a pápa sem képes áthidalni. Ezt nemcsak a hit mondja számunka, hanem az értelem is, amely az embereknek józan paraszti ésszel és jó érzékkel megtiltja, hogy elfogadják azt, amely nyilvánvaló ellentmondás."
tango47
2017. augusztus 25. 01:10
EZT A PÁPÁT TÉNYLEG AZOK KÜLDTÉK, AKIK SZÉT AKARJÁK VERNI A KATOLIKUS EGYHÁZAT.
Csomorkany
2017. január 07. 14:51
Azért ennek a szövegnek a nagy része elkenés. A protestánsok nyilvánvalóan tök mást értenek a papi szolgálaton, a szerzetesi fogadalmakon, az egyház egységén, és pl. az egyház tulajdonán, mint a katolikusok. Ezt a teológiai vitát morális szintre lehúzni, üres, sehová nem vezető demagógia: "...nyilvánosan megszegte papi és szerzetesi fogadalmát, a világi urakat az egyházi vagyon jogtalan eltulajdonítására, tehát egyházrablásra bíztatta..."
illesl
2017. január 07. 14:50
Bár protestáns vagyok, nem szeretném kedves véleményedre hozzászólásod csípőbő tüzelek stílusában reagálni. Tegyük fel, minden jót a katolicizmus (gondolom római) hozott, minden rossz kútfője a protestantizmus. De mi van az orthodoxokkal és a keleti egyházakkal? Ők mos a jó (katolikus), vagy a rossz oldalán (protestáns) állnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!