Spédernek fel kellett állnia az asztaltól

2016. október 14. 20:33

A bankár története jól illusztrálja az irányított kapitalizmusnak nevezhető magyar gazdasági modellt.

2016. október 14. 20:33
Magyari Péter
444

„Akármi is okozta a kegyvesztettséget, a nyár elején még az is felmerült, hogy Spéder ellen büntetőeljárás indul. Volt házkutatás a lakásán és irodáiban is, kiszálltak a rendőrök és az adóellenőrök is érdekeltségeihez. Lázár Jánostól Orbán elvette a takarékszövetezetek, a posta és a közműholding irányítását is, és mindhárom terület az OTP és a Mol vezetőivel jó viszonyt ápoló fejlesztési miniszterhez, Seszták Miklóshoz került. Németh Lászlóné nyugdíjba vonult. Lázárnak bocsánatot kellett kérnie Csányi Sándortól a korábbi beszólásaiért.

Aztán kiszivárgott a sajtóba, hogy Spédernek hangfelvételei vannak vezető politikusokkal folytatott beszélgetéseiről, többek között Rogán Antal és Orbán Viktor is hallható rajtuk. Ezután Spéder nyilvános megalázása abbamaradt. Ekkortól terjedt a pletyka, hogy Spéder Zoltán méltósággal távozhat: több babér ugyan teremhet számára, de nagyjából piaci áron eladhatja érdekeltségeit, és a pénzét megtarthatja.

Spéder a nyár vége óta fokozatosan szállt ki mindenből. Eladta a BIF-ben, ingatlanfejlesztő cégében lévő részvényeit. Az embereit kiszorították a posta és a takarékszövetkezetek vezetéséből. Sokak szerint komoly befolyása volt a múlt hétig Népszabadságot is kiadó Mediaworksnél is, ám minden jel szerint a cég egy lépésre van attól, hogy Mészáros Lőrinc köreihez kerüljön.

Papíron egyetlen komoly érdekeltsége maradt, az Index.hu-t is kiadó CEMP. Csakhogy politikusok és újságírók is hónapok óta pletykálják, hogy július óta már ez sem az övé. Állítólag Simicska Lajos vagy Michael McNutt (a Class FM-t megvásárló amerikai médiabefektető) szerezhette meg egy opciós konstrukcióval a cég irányítását. Most, hogy Spéder kiszállt az FHB-ből, talán az is kiderül, hogy az Index-szel mi lesz. Abban kormánypárti és ellenzéki politikusok is egyetértenek, hogy Orbán Viktor nem engedi meg, hogy Spéder megtartsa, és nem sokan fogadnának nagy tételben arra, hogy még mindig az övé.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 126 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
puszika
2016. október 15. 11:57
Ez nem más mint a szokásos Magyari mese .Eladásra kínálja a 444 mint megbízható hírforrást. Honjaim! Most figyeljetek! Szavakat idézek:Kiszivárgott,terjedt a pletyka,sokak szerint befolyása volt,minden jel szerint,hónapok óta pletykálják,állítólag! Kurva biztos,hiteles információk egész sora.ugye. EZ MA MAGYARI MEG A !!!!!!!!!
august
2016. október 15. 10:11
:)) Az irányított kapitalizmus egyik iskolapéldája volt az is hogy az állami nyugdíjkasszából, a kedves elvtársak pénztáraiba irányították azt a 3000 milliárdot, aztán hitellel pótolták a kasszából hiányzó pénzt... Majd amikor az állam visszaterelte a költségvetésbe akkor meg lenyúlásról beszéltek. Nesze neked írányított kapitalizmus, ha nem jó az iránya idegesek a balliberálisok.
noMores
2016. október 15. 08:27
Orban adja, Orban elveszi. Ez mar kurvamessze van az egeszseges piacgazdasagtol, ez mar igazi szocializmus a 60-as evekbol..
Dénia
2016. október 15. 07:24
Ha van rajta sapka, ha nincs. Ha nem csapnak a kezére, ha túl sokat markol, akkor az a baj, ha meg rácsapnak, akkor az a baj. Egyébként meg inkább élnék egy olyan országban, ahol a választott kormány csapkod a kapitalista mogulok kezére, mint fordítva. Ahogy sok helyen. Akkor is, ha irányított kapitalizmusnak nevezed. Nem mint ha az nem irányított kapitalizmus lenne, mikor a gazdid Soros György egy sor országban új társadalmi modell bevezetését finanszírozza, mert van hozzá elég pénze. Ez is irányított kapitalizmus.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!