Keresztényeket a gendermozgalom élére!

2014. február 27. 08:53

A történelmi adatok gátlástalan manipulálása jól illusztrálja a gendermozgalom két belső ellentmondását: 1. makacsul tagadja a biológiai tényeket; 2. megkísérli kiiktatni a „maradi” keresztény szemléletet a megoldásból. 

2014. február 27. 08:53
Vértes László

„A történelmi adatok gátlástalan manipulálása jól illusztrálja a gendermozgalom két belső ellentmondását: 1. makacsul tagadja a biológiai tényeket; 2. megkísérli kiiktatni a »maradi« keresztény szemléletet a megoldásból.  (...)

Miért maradtak ki idáig a keresztények a gendermozgalomból?

A gendermozgalom finoman szólva nem nyitott a keresztények részvételére, hiszen éppen őket vádolja a hagyományos családmodell által szerinte okozott esélyegyenlőtlenségért. A keresztények pedig nem állnak be egy olyan mozgalomba, amely az ő szidásukból teremt magának tőkét. Érzelmileg érthető, hogy a lelki értékeket előtérbe helyező messiáskövetők miért nem lesznek tömegesen cégvezetők, és miért nem formálják saját képükre a gendermozgalmat, logikailag viszont érthetetlen, közéleti szempontból kifejezetten káros.

Egy keresztény többségű társadalomban kié legyen a vezetésbeli többség, ha nem a keresztényeké? Ki biztosíthat a társadalom fennmaradását szolgáló biológiai kereteken belül jobb és boldogítóbb helyzetet a nőknek, mint a keresztények? Szép épületeket sokan tudnak rajzolni, de hogy az ötletekből mi és hogyan építhető fel a jövendő generációk örömére, azt az építészmérnökök tudják. A keresztények kétezer év alatt bebizonyították, hogy értenek a fenntartható jóléti társadalmak építéséhez és működtetéséhez, úgy helyes, hogy gender témában is megfelelő súlyt adjanak a szakvéleményüknek.

Mit mondhatunk egy genderkonferencián vagy a genderírásokat kommentálva?

Az üzenetünk ez lehet: a hagyományos családmodell a fenntartható társadalom kulcsfontosságú összetevője, a családmodell aláásása hosszú távon leépíti a társadalmat és a nyugati civilizációt. A nők esélyegyenlősége fontos ügy, maximálisan, azaz a fenntarthatóság mértékéig biztosítandó, ehhez igazán a keresztények értenek. A többiek laikus ötletekkel próbálkozhatnak, szakszerű felügyelet mellett. Az esélyegyenlőség legnagyobb akadálya ma a keresztény szemlélet hiánya a foglalkoztatásban, így jól felfogott társadalmi érdek, hogy minél előbb minél több keresztény vezető kerüljön a vállalatok élére.”

 

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kgyula
2014. március 04. 15:25
Nagyszerű elgondolás! Ajánlom a szerző figyelmébe a továbbiakat: MSZP-seket a Fidesz-be! Legitimistákat a Köztársaság Pártba! Jobbikosokat a Mazsihiszbe! Négereket a Ku-Klux-Klánba! Munkásőröket az Üdvhadseregbe! Németh Sándort a Püspöki Karba! Zsidókat az Arab Liga Tanácsába! Jezsuitákat a Református Zsinatba! Székelyeket a Vatra Romaneasca-ba! Fagottosokat a vonószenekarba! Véreshurkát a kóser sóletbe!
Zokni
2014. március 04. 15:25
K. Szerző! Itt fenn elég frappánsan gúnyolják az oktondiságait, amit leírt. Kiegészítésül néhány megjegyzés e szemelvényhez. 1. A "genderszemlélet" NEM iktatja ki a biológiai különbségeket. Amit idéz az eredeti cikkében a XIX. századi öltözködésről, vsz-leg félreértés. Az Öné is lehet, meg azé is akit idézett. 2. "Egy keresztény többségű társadalomban..."- írja, de hol van itt a többség? 3. "A keresztények kétezer év alatt bebizonyították, hogy értenek a fenntartható jóléti társadalmak építéséhez és működtetéséhez..."- írja, de ez tévedés. Mikor, és hol bizonyítottak, és mit? Arról nem is szólva, hogy ha valakik mégis bizonyítottak valahol valamit, akkor miből gondolja, hogy mint keresztények tették ezt? 4. "A gendermozgalom finoman szólva nem nyitott a keresztények részvételére...", - írja még, mintha ez valamiféle igaztalan vád lenne. Kivételek vannak, de azért mondjon már olyan keresztény egyházat (nem keresztény is jó lesz), mely a mozgalmuk lelki-társadalmi-gazdasági irányító szervezetében komoly helyet ad a nőknek is? 5. Innentől kezdve a kijelentés, hogy a "... nők esélyegyenlősége fontos ügy..." nevetséges, mert annyi jelent, hogy akkor majd egyenlővé "tesszük" őket MI, férfiak... 6. A "...hagyományos családmodell a fenntartható társadalom kulcsfontosságú összetevője..." - írja, de ez így, levegőben lógatva nem jelent semmit. Mert egy igazán "hagyományos" családmodell nem őriz meg egyéb "értéket", mint a férficentrikus családmodellt. Az összes többi "vívmánya" megkérdőjelezhető akár. NEM biztos, hogy a gyermeknevelést jól szolgálja; NEM biztos általában sem, hogy a leghatékonyabb a népesség reprodukciója szempontjából; NEM biztos, hogy az ember boldogságát szolgálja... stb. Itt persze nem támadom e modellt, csak utalok arra, hogy lehet - kiegészítésképpen - más modell is, működhet EZ a modell MÁSKÉPP is, mint pl. a "Gyerek, templom, konyha" szentháromsága...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!