Ügynökügy: még nem alakult ki az egyházban a feltárás kultúrája
Forgách András Élő kötet nem marad című, a Jelenkor Kiadónál megjelent könyve személyes, családi oldalról mutat rá a közelmúlt ügynökkérdéssel szembesülő fájdalmára. A szerző kötetében ugyanakkor érzékenyen feltárja: a feldolgozásnak és a megismerésnek helye és ideje van. Csepregi András a Tényfeltáró Bizottság tagjaként a Magyarországi Evangélikus Egyház közelmúltat kutató csoportjának eredményeiről, a vizsgálat módszeréről közelített - írja az Evangélikus.hu.
„Az egyházon belül nem alakult ki egy egységes kultúrája annak, hogyan kell a feltárással, annak értékelésével és nyilvánosság elé tárásával foglalkoznunk” – hangsúlyozta az evangélikus lelkész. A disputapartnerek a közelmúltról kialakítandó közös nyelven beszéltek, hangsúlyozva, hogy a társadalmi párbeszéd elengedhetetlen ahhoz, hogy a huszonegyedik században meglássuk, feltárjuk és értelmezzük gyökereinket.
Összesen 15 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Én csak a katolikus egyházról szólhatok , a protestánsokat nem ismerem : nálunk kialakult a diszkrét-tapintatos szeretet kultúrája . Azaz , tudjuk , hogy elsősorban a kommunista bestiális-elnyomó gépezet embereit kell néven nevezni . Az akkoriban folyamatosan megalázott-meggyötört hívőkhöz pedig akkor is megértően-irgalmasan kell viszonyulni , ha nem bírták a nyomást , s megbotlottak .
1. Kár , hogy nem a témához szól hozzá...
2. Mellékesen : a "majdnem beszervezettség" = az együttműködés elutasítása...
Válasz tesz-vesz bejegyzésére .
1. Ne általánosítson .
2. Mindszenty bíboros hősi helytállása szép tanúságtétel .
Balog, nem pap, hanem lelkész!
Nem valamelyik templomban, hanem csak a reformátusban.
Tisztában vagy te azzal, hogy hány papot öltek meg, kínoztak Kádár börtöneiben?
Bejelentkezés